Jak radzić sobie z nerwicą w wieku 34 lat?

Witam. Mam 34 lata oraz stwierdzona nerwice. Tak sobie myślę że chyba mam ją od zawsze. Na pierwszą wizytę u lekarza psychiatry poszłam ponad 4 lata temu. Który wtedy przepisał mi citabax 20 mg oraz 1 mg lorafenu w awaryjnych sytuacjach. Tych awaryjnych sytuacji było więcej i więcej więc teraz wiem że głupio zrobiłam ale sama zwiekszalam dawkę. Było ok bo na stałe brałam rano i wieczorem 2.5 mg Lorafenu. W każdym razie zrozumiałam że to wszystko nie tak. Zeszła z dziennej dawki lorafenu powoli stopniowo ale sama. Wtedy udalam się do innej pani lekarz która chwaląc mnie wpisała mi inne leki z tym że dalej walczymy z lorafenem z uzależnieniem id niego. Na dzień dzisiejszy tak od prawie 2 tyg biorę 1/2 finlepsin 1/2 tab lorafenu 2.5 mg oraz setraline 100mg to rano a na noc setraline zmieniam na 1/3 trittico. I tak... Nie czuję się tak jak chyba powinnam mam objawy somatyczne te myśli. Czy tak powinno być? Czy to jest za krótki okres brania tych leków aby czuć się dobrze? Dodam że wszystkie badania mam dobre a wątpliwości dalej są. Chodzę również na terapię behawioralna ale ta pani nie mówi nic czego już nie czytałam słyszałam i wiem. Czy możliwe że lorafenu tak ze mna robi mimo że biorę połowę tego co brałam i to już tak 3 miesiące.? Niby wiem co i jak i tak bardzo chce wyjść z tego tsk bardzo nie chce już żadnych leków i denerwuje mnie ze nie przechodzi. No może jest lepiej ale ile to jeszcze potrwa. Tłumacze sobie różne emocje myśli nie boję się już tego czy tamtego ale no właśnie te ale. Chcę być silna i wiem że gorsze dni ma każdy to nic złego. Wkurza mnie ta nerwica gdyby stanęła przede mbua bieda jej. Czy przy tych lekach które biorę możliwe jest wprowadzenie do leczenia oleju cbd.? Też dużo czytałam o leczeniu nerwicy olejem. Proszę o odpowiedź. Jestem zmęczona zła ta cała sytuacja z tą nerwica. Muszę z tego wyjsc Dziękuje Z poważaniem

Witam Panią,
Jeżeli terapia i ponad 4-letnie leczenie psychiatryczne nie przynoszą
pożądanych efektów, należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.
Powinna też Pani wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,
bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń nerwicowych
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,
czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe, należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zarówno zaburzenia lękowe jak i ich konsekwencje
są wyleczalne na drodze właściwie dobranej psychoterapii.
Zachęcam Panią do kontynuowania terapii .
Jednak terapię należy zmodyfikować!
Ewentualnie należy rozważyć podjęcie psychoterapii w innym nurcie.
Odpowiednio dopasowana psychoterapia pomoże Pani
uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń
lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu
odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl