Jak radzić sobie z trudnościami w związku młodych ludzi?

Witam, zwracam się z prośbą o doradztwo. W związku z tym mówię co jest na rzeczy. Jestem z partnerka już 7 miesięcy i jest niekiedy dobrze i również źle, w zasadzie chodzi o mnir, bardziej mój charakter z tego co widzę jestem osobą apodyktyczną trochę, zdaje sobie z trgo sprawę, lecz staram się to jakoś unormować i powoli to wychodzi coraz lepiej, bo przez to dzieje się tak, że moje niekiedy reakcje kończą się ostrymi kłótniami zawazajacymi czasem nad koncem zwiazku. Prosiłbym o poradę jak to dokładnie rozwiązać, te narzucanie zdania, a wyrozumiałość,aby nie było kłótni. I tak zdaje sobie sprawę z mojego zachowania niekiedy, więc chciałbym to zakończyć definytywnie bo wiadomo coś co jest złe to sie robi toksyczne. A moja partnerke dażę dużym uczuciem, starając się urizmaicac czas aby też nie było monotonicznosci w zwiazku. Z góry dziękuję za poradę i pomoc.

Dzień dobry,
Niestety opisał Pan problem bardzo ogólnie i dlatego doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, który omówiłby te trudności szczegółowo i poleciłby najlepsze rozwiązanie. Podejrzewam, że niewykluczone iż jedyną skuteczną metodą mogłaby się okazać psychoterapia. Ciekawi mnie to czego dotyczą te kłótnie, w jaki sposób reaguje partnerka, jak to było w poprzednich związkach itd. Pana sposób reagowania może mieć związek np. z historią Pana rodzinnych relacji, doświadczeniami życiowymi i dlatego sądzę, że warto zbadać podłoże problemu. Mam nadzieję, że trudność ta będzie z czasem malała.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/