Jak radzić sobie z wrastającymi włosami?

Witam, uprzejmie mój partner ma problem z wrastającymi się włosami. Za każdym razem kiedy goli swój zarost (robi to poprawnie - z włosem a nie pod włos) po jakimś czasie pojawiają się wrośnięte włosy, niedaleko ust lub na lini szczęki. Ich okolice sa nabrzmiałe, czerwone, podchodzące ropą i na dodatek bardzo boli. Łącznie są 4 takie ogniska. W jednym miejscu jest jakaś kulka, wydaje mi się ze tam właśnie może byc dużo włosów. Ciągle walczę z partnerem żeby tego nie ruszał ale całe dnie probuje to wycisnąć, ugnieść, dotyka tego. Psikam to octeniseptem bo zerwał strupka z jednego a oprócz tego smaruje tormentiolem na noc. Po dzisiejszej nocy lekko zbladło ale partner nadal nie słucha i podrażnia dotykajac tego.

Dzień dobry, zmian zapalnych absolutnie nie wolno wygniatać. Najlepiej przemywać Octeniseptem i czekać, aż samoistnie ustąpią. Przy tendencji do powstawania licznych podrażnień wart rozważyć zabiegi trwale usuwające owłosienie - np. depilacja laserowa. Warto wybrać miejsce posiadające doświadczenie w przeprowadzaniu tego rodzaju procedur. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.