Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji w wieku 50 lat?

Witam serdecznie. Mam 50 lat . Mój problem dotyczy mojej erekcji. Moje libido spadło i erekcja jest bardzo niska . Penis nie jest w pełnym wzwodzie jak kiedyś i nie jest tak twardy. Zaczynam mieć obawy że coś się dzieje z moim ciałem.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

obawy te dobrze by było skonsultować ze specjalistą, który posiada wiedzę i doświadczenie w tym temacie i z pewnością Panu pomoże.

Problemy ze sprawnością seksualną mogą pojawić się w każdym wieku, jednak wraz z upływem czasu ryzyko występowania zaburzeń erekcji rośnie. Związane jest to ze starzeniem się organizmu oraz chorobami, jakie dotykają ludzi w tym wieku, a więc nadciśnieniem, miażdżycą, cukrzycą oraz zaburzeniami neurologicznymi. Spadek poziomu testosteronu powoduje, iż erekcja zanika bądź jest niepełna.

Aby poprawić potencję po 50. roku życia warto zadbać o zdrowy styl życia, odpowiednią dawkę ruchu i wartościową, zbilansowaną dietę. Kiedy to nie pomaga należy udać się do specjalisty, ponieważ konieczne może być zażywanie leków poprawiających potencję. W pierwszej kolejności może Pan skorzystać z porady lekarza rodzinnego, który wykluczy ewentualne choroby. Na dalszym etapie warto skorzystać z pomocy urologa.

Zachęcamy do lektury, w której opisane są możliwe przyczyny zaburzeń erekcji: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-erekcji-podstawowe-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.