Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji w wieku 50 lat?

Witam serdecznie. Mam 50 lat . Mój problem dotyczy mojej erekcji. Moje libido spadło i erekcja jest bardzo niska . Penis nie jest w pełnym wzwodzie jak kiedyś i nie jest tak twardy. Zaczynam mieć obawy że coś się dzieje z moim ciałem.
MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

obawy te dobrze by było skonsultować ze specjalistą, który posiada wiedzę i doświadczenie w tym temacie i z pewnością Panu pomoże.

Problemy ze sprawnością seksualną mogą pojawić się w każdym wieku, jednak wraz z upływem czasu ryzyko występowania zaburzeń erekcji rośnie. Związane jest to ze starzeniem się organizmu oraz chorobami, jakie dotykają ludzi w tym wieku, a więc nadciśnieniem, miażdżycą, cukrzycą oraz zaburzeniami neurologicznymi. Spadek poziomu testosteronu powoduje, iż erekcja zanika bądź jest niepełna.

Aby poprawić potencję po 50. roku życia warto zadbać o zdrowy styl życia, odpowiednią dawkę ruchu i wartościową, zbilansowaną dietę. Kiedy to nie pomaga należy udać się do specjalisty, ponieważ konieczne może być zażywanie leków poprawiających potencję. W pierwszej kolejności może Pan skorzystać z porady lekarza rodzinnego, który wykluczy ewentualne choroby. Na dalszym etapie warto skorzystać z pomocy urologa.

Zachęcamy do lektury, w której opisane są możliwe przyczyny zaburzeń erekcji: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-erekcji-podstawowe-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty