Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z zapaleniem pochwy?

Witam, po stwierdzeniu zapalenia pochwy i zaaplikowaniu dwóch globulek fluomizinu objawy wręcz sie nasiliły, dodatkowo dostałam miesiączki, więc jestem zmuszona przerwać stosowanie. Jak mogę sobie dopomóc? Czy są jakieś leki bez recepty, które mogą złagodzić objawy tj ból przy oddawaniu moczu, silne pieczenie, świąd, parcie na mocz. Pomocy
KOBIETA, 23 LAT 10 miesięcy temu

Czy HTZ jest bezpieczna?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ jest bezpieczne. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane przez Panią pytanie, chcielibyśmy zachęcić do ponownego kontaktu lekarzem ginekologiem, który przepisał Pani dotychczasowe leczenie. W pytaniu pisze Pani, że zastosowany lek prawdopodobnie nasilił objawy, które wcześniej już wystąpiły. Ponadto w międzyczasie dostała Pani krwawienia miesiączkowego. Z tego też względu wizyta u ginekologa wydaje się być nieunikniona. Opisuje Pani także inne objawy, typu parcie na mocz, ból podczas mikcji, pieczenie i świąd. Te objawy mogłyby także sugerować infekcję dróg moczowych. Może dodatkowo trzeba wykonać badania dróg moczowych, np. analizę ogólną moczu czy posiew bakteriologiczny. Jest bowiem możliwie, że obok infekcji pochwy toczy się także proces zapalny w drogach moczowych. Dlatego też trzeba pomyśleć o ponownej wizycie u ginekologa, aby te wątpliwości rozwiać. Lekarz podczas wizyty oprócz ponownego badania ginekologicznego będzie mógł zalecić wykonanie wyżej wymienionych analiz dróg moczowych. Na podstawie całokształtu objawów ginekolog przepisze odpowiednie leczenie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pochwy

https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-zapalenie-pochwy-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy