Co robić z tym świądem pochwy po mikcji?

Witam serdecznie. Zmagam się z dość ciężkim problemem, otóż po oddaniu moczu bardzo swędzi i piecze mnie wejście do pochwy. Jeśli się pomyje świąd przestaję być taki mocny. Byłam u ginekologa i niestety powiedział, że wszystko ginekologicznie jest w porządku. Czy możliwe że robiąc badanie moczu wyjdzie mi co jest nie tak? Dodam jeszcze, iż mocz ma inny niż zawsze zapach. Również jakieś dwa miesiące temu miałam infekcje bakteryjną pochwy. I od tamtej pory niestety się to zaczęło. Czasem dokucza bardziej a czasem mniej. Dlatego już nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli dolegliwości nasilają się po oddaniu mikcji, a badanie ginekologiczne, w tym ocena wydzieliny czy posiew z pochwy, wykluczyły infekcje intymne o podłożu bakteryjnym czy grzybiczym, to faktycznie warto wykonać badanie moczu.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/badania-moczu.

Proszę zwrócić się do internisty, powinien zadecydować o skierowaniu Pani na badanie ogólne lub posiew moczu, które powinny potwierdzić lub wykluczyć ewentualny stan zapalny dróg moczowych – niewykluczone, że jest to zapalenie pęcherza moczowego.

Więcej informacji odnajdzie Pani w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-drog-moczowych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.