Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tym świądem pochwy po mikcji?

Witam serdecznie. Zmagam się z dość ciężkim problemem, otóż po oddaniu moczu bardzo swędzi i piecze mnie wejście do pochwy. Jeśli się pomyje świąd przestaję być taki mocny. Byłam u ginekologa i niestety powiedział, że wszystko ginekologicznie jest w porządku. Czy możliwe że robiąc badanie moczu wyjdzie mi co jest nie tak? Dodam jeszcze, iż mocz ma inny niż zawsze zapach. Również jakieś dwa miesiące temu miałam infekcje bakteryjną pochwy. I od tamtej pory niestety się to zaczęło. Czasem dokucza bardziej a czasem mniej. Dlatego już nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc Pozdrawiam
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Bóle owulacyjne

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli dolegliwości nasilają się po oddaniu mikcji, a badanie ginekologiczne, w tym ocena wydzieliny czy posiew z pochwy, wykluczyły infekcje intymne o podłożu bakteryjnym czy grzybiczym, to faktycznie warto wykonać badanie moczu.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/badania-moczu.

Proszę zwrócić się do internisty, powinien zadecydować o skierowaniu Pani na badanie ogólne lub posiew moczu, które powinny potwierdzić lub wykluczyć ewentualny stan zapalny dróg moczowych – niewykluczone, że jest to zapalenie pęcherza moczowego.

Więcej informacji odnajdzie Pani w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-drog-moczowych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy