Co robić z nawrotem świądu pochwy?

Witam, miałam swędzenie i pieczenie pochwy 3 dni temu skończyłam brać tabletki do pochwowe Fluomizin. Dziś mija 3 dzien i znów odczowam swędzenie, czy tak powinno byc? Czy te tabletki nie zadziałały na infekcje i właśnie powróciła? Ginekologa mam dopiero za 3 dni czym mogę zagodzic swędzenie?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przyczyn nawrotu świądu pochwy może być wiele – poczynając od nawrotu infekcji, przez nieodpowiednie leki, aż po zbyt krótki czas leczenia. Na pewno jednak nie jest objawem fizjologicznym – oznacza po prostu infekcję pochwy.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-pochwy.

Fluomizin to lek o działaniu przeciwbakteryjnym – być może w tym wypadku warto byłoby wykonać posiew pochwy, który pozwoli ustalić rodzaj patogenu czy szerzej – rodzaj infekcji. Być może konieczna będzie zmiana antybiotyku.

Niewykluczone również, że konsekwencją leczenia jest infekcja grzybicza pochwy, natomiast bez wizyty u ginekologa i badania nie sposób tego określić. Proszę spokojnie poczekać na wizytę u lekarza – tylko on może podjąć decyzję o wznowieniu leczenia lub dalszej diagnostyce.

Być może pomocny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.