Jak rozłożyć posiłki dla 7-miesięcznej córki?

Moja corka ma 7 miesiecy, jest to moje pierwsze dziecko i nie ma pojecia jak rozłozyc jej posilki, ile razy dziennie powinna dostawac mleko, obiadki czy deserki i w jakich ilosciach.

Magdalena StusiĹska

Karmimy mlekiem nadal na żądanie, natomiast nowe wytyczne mówią, że karmimy dodatkowo dziecko tak jak wynoszą jego potrzeby- nie ma ustalonych sztywnych porcji. Trzymamy się zasady że nowe produkty wprowadzamy pojedynczo, obserwując reakcję dziecka na nowy produkt. Najpierw wprowadzamy warzywa, potem owoce. Mięso- początkowo porcje po 10g, pod koniec 1go roku do 20g. Polecany jest drób, jagniecina, królik, wołowina. Ryby podajemy 1-2 razy w tygodniu. Uczymy też dziecko zaspokajania pragnienia wodą a nie słodkimi sokami.