Jak schudnąć? Co powinienem robić?

1. Podaj swoją masę ciała, wiek, płeć, tryb życia oraz stopień aktywności fizycznej. 2. Czy wcześniej podejmowałeś/aś próby odchudzania się? Jakie diety stosowałeś/aś? 3. Czy w Twojej rodzinie występuje otyłość lub nadwaga? 4. Czy byłeś/aś u lekarza, aby wykluczyć chorobowe przyczyn wystąpienia otyłości? 5. Podaj swój przykładowy jadłospis (najlepiej dwudniowy 1 dzień powszedni, 1 dzień z weekendu wraz z rodzajem posiłku, godziną, napojami oraz wielkością porcji). 6. Czy chorujesz na choroby przewlekłe? 1.Wiec tak, warze 98kg mam 16lat, 181 Wzrostu, złamałem nogę i siedzę od grudnia w domu dopiero w styczniu będę aktywny fizycznie. 2.Nigdy się nie odchudzałem i nie stosowałem żadnych diet i właśnie chciałem już zacząć się odchudzać bo strasznie źle się czuje z taka wagą. 3.Tylko tata ma nadwagę około 5-10 kg 4.Nie byłem u żadnego lekarza i dietetyka 5.Sobota na śniadanie jem bułkę lub 3 kanapki z pasztetem lub jakaś szynka na obiad dużo ziemniaków z kotletem drobiowym do tego jakieś buraczki albo ogórki 2 godziny później odgrzewam sobie obiad miedzy 2 obiadem a kolacja jem serek albo 2 serki jogobella kolacje jem późno bułkę z szynka lub pasztetem. Niedziela - śniadanie bulka z pasztetem lub szynka obiad rosół 2 danie ziemniaki z udkiem kurczaka do tego buraczki lub ogórki i godzinę lub dwie po obiedzie odgrzewam sobie ten sam posiłek i na kolacje jem bułkę z jakaś szynka albo białym serem. 6. Nie choruje na żadną chorobę. Proszę pomoc mi bo mam straszny problem z utrata wagi codziennie na obiad mam kotleta drobiowego lub mielony. Proszę dać mi kilka rad i najlepiej podać mi tygodniowa rozpiskę z odchudzającym jedzeniem.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na znaczna nadwagę, dlatego przede wszystkim powinieneś mienić swój sposób odżywiania. Jak prawidłowo skomponować jadłospis dowiesz się z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Jak najszybciej również powróć do aktywności fizycznej, pamiętaj jednak aby na początku nie przeciążać nogi i ćwiczyć umiarkowanie. Polecam pływanie, które nie obciąża stawów, dlatego będzie świetne dla Ciebie i ułatwi Ci powrót do formy.

Pozdrawiam.