Mam gruby brzuch! Co robić?

1. Podaj swoją masę ciała, wiek, płeć, tryb życia oraz stopień aktywności fizycznej. Ważę 62 kg, wzrost 161 cm, 14 lat, kobieta, 2 razy w tygodniu pływam i w szkole jeżdzę na zawody z biegania. 2. Czy wcześniej podejmowałeś/aś próby odchudzania się? Jakie diety stosowałeś/aś? TAK. Jadłam tylko do 18:00, potem już nie, i tylko 3 posiłki dziennie. 3. Czy w Twojej rodzinie występuje otyłość lub nadwaga? NIE. 4. Czy byłeś/aś u lekarza, aby wykluczyć chorobowe przyczyny wystąpienia otyłości? NIE, ponieważ jestem na całym ciele szczupła, tylko mam strasznie gruby brzuch, chciałabym się go pozbyć. 5. Podaj swój przykładowy jadłospis (najlepiej dwudniowy - 1 dzień powszedni, 1 dzień z weekendu wraz z rodzajem posiłku, godziną, napojami oraz wielkością porcji). Od poniedziałku do piątku jem tak: rano wstaję o 6:00, to śniadanie jem dopiero w szkole o 9:00 albo o 10:00, najczęściej jest to chlebek z szynką albo serem, popijam to wodą albo herbatą. Ze szkoły wracam o 15:00, to obiad jem o 15:00 lub o 16:00. Wygląda to tak - ziemniaczki z miesęm i do tego sałata. Kolację jem tak o 18:00 lub o 19:00. To najczęściej 2 kromki z serem, na to szynka i ogórek i popijam to szystko herbatą. W weekendy jadam tak: wstaję o 9:00 i jem płatki czekoladowe z ciepłym mlekiem. Obiad jem o 14:00, jest to zupa, np: pomidorówka , rosół itd. Kolację jem o 19:00 - dwie kromki chleba z szynką. 6. Czy chorujesz na choroby przewlekłe? NIE.
ponad rok temu

Witam!

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w serwisie http://www.abccwiczenia.pl. Najlepiej, gdyby udało Ci się je skonsultować z lekarzem prowadzącym (czy nie wsytępują jakieś przeciwwskazania do ich wykonywania).

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• rowerek,
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Powyższe ćwiczenia możesz wykonywać tylko i wyłącznie w momencie, gdy nie powodują one żadnego dyskomfortu. Jeśli przy ich wykonywaniu będziesz czuła się dobrze - istotna będzie SYSTEMATYCZNOŚĆ, gdyż tylko ona jest gwarantem sukcesu.

Wyeliminować
z diety powinnaś: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Odstępy między posiłkami powinny wynosić 2-3 godziny. Ostatni posiłek powinien zostać spożyty na maksymalnie 3 godziny przed snem.

Polecam nie omijanie posiłków - dzięki temu będziesz syta, unikniesz napadów głodu i niepohamowanej chęci na słodycze.

Pozdrawiam ciepło