Jak szybko stracić brzuch? Pilne!

Mam na imię Paulina ważę 57 kg i mam 19 lat. Mimo, że ćwiczę na w-f w szkole to mam duży brzuch, który bym chciała bardzo stracić, bo wybieram się na studniówkę. Nie podejmowałam się nigdy żadnych diet ani nic w tym stylu. Wstaje rano o godzinie 7.00 nie jem śniadania o godzinie 10.40 jem kanapkę z szynką i jabłko i jakiegoś batona. Po szkole jem obiad o gdzie o godzinie 15. O godz.20 jem kolację: kanapki z serem i szynka. Weekend wygląda, podobnie wstaje o 10, jem płatki lub kanapki o 14 jem obiad i o 20 jem kolacje też płatki na mleku. Bardzo bym była wdzięczna za pomoc, bo bardzo tego potrzebuję. Dziękuję z góry.

Witam,

Nie zalecę Ci diety nie wiedząc, czy rzeczywiście masz nadwagę (nie mogę tego stwierdzić, ponieważ nie podałaś wzrostu).
Odpowiedź na podobne pytanie znajdziesz pod adresem:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jaka-diete-i-cwiczenia-zastosowac

Z przedstawionego schematu żywienia wynika, iż przerwy między kolejnymi posiłkami są zbyt długie.
Optymalna ilość to 4-5 posiłków dziennie, w odstępach 3 godzinnych.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Z zajęć typu fitness polecałabym:
- energy kick (z dużą ilością energicznych kopnięć i ciosów, w których wykonanie zaangażowane są mięśnie brzucha).
- zajęcia na siłowni
- piłki (ćwiczenia wykonywane na specjalnych dużych piłkach wprawiających w stan niestabilności, którą trzeba pokonać siłą mięśni)
- postural training (ćwiczenia korygujące wady postawy, mające za zadanie zwiększyć wytrzymałość mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy, także mięśni brzucha)
- fat burner - ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na:
www.abccwiczenia.pl

POZDRAWIAM