Jaką diete i ćwiczenia zastosować?

Witam, mam 23 lata jestem kobietą i ważę 57kg. Pracuję jako księgowa, więc moja praca jest raczej siedząca. Po pracy nie mam żadnych fizycznych zajęć z czego bardzo ubolewam, bo dawniej przez kilka lat trenowałam taniec, co zapewniało mi ruch, zgrabną sylwetkę i wspaniałe samopoczucie. Niestety do tańca nie mogę już wrócić, a żadne inne ćwiczenia nie sprawiają mi przyjemności, choć próbowałam już wielu - zawsze traktuje je jako obowiązek w związku z czym szybko się zniechęcam i dalej powracam do leniwego trybu życia. Zarówno siedzący tryb życia jak i moje odżywianie sprawiło. że mam bardzo duży brzuch i boczki. Nogi mam szczupłe, pośladki również, tylko na brzuchu przybieram tkanki tłuszczowej. Bardzo mnie to krępuje, bo zawsze lubiłam nosić dopasowane ubrania, ale teraz nie wygląda to zbyt ładnie. Wiem, że nic nie dzieje się bez przyczyny i sama sobie na to zapracowałam, bo odżywiam się źle, a nawet i bardzo źle: Rano w pracy ok 10 jem kanapkę, potem drugą kanapkę jem ok 14 i ok 17-19 jem obiad, najczęściej w postaci fast-fooda albo innych tłustych rzeczy. Co do słodyczy to w sumie jadam je dość rzadko. Stosowałam już parę diet, ale za każdym razem szybko się zniechęcałam, bo nie widziałam żadnych efektów i tak naprawdę nie miałam pewności czy dana dieta akurat na mnie działa. Może mogą mi państwo pomóc i doradzić jaką dietę najlepiej zastosować, jak się odżywiać. Bardzo chce zmienić swoje nawyki żywieniowe i mam nadzieje, że mi Państwo w tym pomogą. Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam :)

Witam,

Proponuję Pani zmianę nawyków żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej.
Zapewniam, iż jest to połączenie bardzo efektywne.
Potrzeba jedynie odrobinę samozaparcia i systematyczności.

Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na: www.abccwiczenia.pl

"Boczki" związane są z typem sylwetki określanym jako "jabłko" (tkanka tłuszczowa gromadzi się głównie w okolicy brzucha, talii) - i co istotne, osobom o takiej budowie łatwiej uzyskać zgrabną sylwetkę.
Reagują one szybciej na zastosowaną dietę i ćwiczenia.

Widoczny brzuszek może być także fektem nieprawidłowej, ciężko strawnej diety.

Z diety należało by wyeliminować: napoje alkoholowe, mocną kawę i herbatę, wody gazowane, kolorowe napoje, tłuste wędliny, serki topione, typu fromage, feta,sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, "fast-food'y", gruszki, daktyle, czereśnie, ciasta, ciasteczka.
Wypukłość brzuszka mogą potęgować przyprawy, takie jak: ocet, pieprz, curry, papryka, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca, gałka muszkatułowa, czy musztarda.
Podobny efekt wywołują warzywa kapustne, czy czosnek, cebula, nasiona roślin strączkowych. Oleje lepiej dodawać jako element surówek, aniżeli na nich smażyć (dzięki temu będą łatwiej trawione i nie spowodują długiego zalegania w żołądku).

Zastosowanie może mieć także dieta niskoenergetyczna:
• wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn tupu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło)
• spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (wydłużają uczucie sytości)
• włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców
• ograniczenie dodawanego cukru
• ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.
• zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.)
• włączenie do jadłospisu ryb.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Z zajęć typu fitness polecałabym:
- energy kick (z dużą ilością energicznych kopnięć i ciosów, w których wykonanie zaangażowane są mięśnie brzucha).
- zajęcia na siłowni
- piłki (ćwiczenia wykonywane na specjalnych dużych piłkach wprawiających w stan niestabilności, którą trzeba pokonać siłą mięśni)
- postural training (ćwiczenia korygujące wady postawy, mające za zadanie zwiększyć wytrzymałość mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy, także mięśni brzucha)
- fat burner - ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową.

Proszę znaleźć przyjaciółkę, z którą mogłaby Pani uczęszczać na treningi - to powinno Panią zmobilizować.
To bardzo dobra okazja do poplotkowania, przez co mniej będzie Pani postrzegała ćwiczenia w katergorii kary, czy wyrzeczenia, a bardziej w kategorii miłego spędzenia czasu w lubianym przez Panią towarzystwie.
Tu chodzi o Pani zdrowie - trzeba je pielęgnować.

Proszę pamiętać,że systematyczne treningi pozwalają na:
• schudnięcie
• utrzymanie masy ciała
• zwiększenie wrażliwości na insulinę
• polepszenie profilu lipidowego (podwyższenie frakcji HDL, obniżenie LDL, cholesterolu całkowitego, trójglicerydów)
• przyśpieszenie podstawowej przemiany materii (im więcej i bardziej rozwinięta jest tkanka mięśniowa, tym szybszy metabolizm)
• zmniejszenie zagrożenia cukrzycą, chorobami układu krążenia
• poprawę nastroju.

POZDRAWIAM i życzę dużo wytrwałości i samozaparcia