Jak schudnąć z PCOS?

Witam, mam mały problem. Jak schudnąć? Ważę 66 kg, mam 22 lata i nie jestem zbyt aktywna fizycznie. Próbowałam schudnąć 2 lata temu i udało mi się schudnąć ok. 15 kg bez żadnej konkretnej diety. Niestety, pracując w cukierni, nie mogę nie jeść słodyczy, bo chcąc nie chcąc, muszę. U mojej siostry też wykryto PCOS i też strasznie przytyła, i miała problemy z zajściem w ciążę. Jem niestety nieregularnie z powodu nieregularnych godzin pracy. Chciałabym otrzymać przykład diety (niedrogiej) lub produktów, które pomogą mi schudnąć.
22 LAT ponad rok temu

Witam!

Nie podała Pani wzrostu. Pisała Pani, że "nie może nie jeść słodyczy, bo pracuje w cukierni". Oczywiście, że może Pani nie jeść słodyczy. Wszystko w Pani rękach, chyba, że woli być Pani niewolnikiem słodkości. Jeśli zależy Pani na sylwetce i dobrym zdrowiu i jednocześnie nie potrafi się Pani pohamować w jedzeniu słodyczy, proszę zmienić pracę (wiem, że może być to trudne, ale możliwe, wszystko zależy od tego, na czym Pani tak naprawdę zależy). Słodkości są bardzo kaloryczne, dodatkowo jeśli cierpi Pani na PCOS, tymbardziej powinna się Pani ich wystrzegać.

O diecie w PCOS pisałam już wielokrotnie na serwisie abcochudzanie.pl. Proszę odszukać pytania, korzystając z wyszukiwarki, która znajduje się na górze strony (odp. między innymi w tym pytaniu: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-zgubic-15-kg-przy-pcos).

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Musi się Pani kierować zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast foodach

Proszę także przeznaczyć codziennie co najmniej 30 minut na aktywność fizyczną.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

portal.abczdrowie.pl
Patronaty