Jak schudnąć ale nie koniecznie w miesiąc?

Witam mam 21 lat i jestem kobietą, od dziecka lubiłam jeść, w zeszłym roku dostałam od lekarza "wspaniała tabletkę" i dzięki niej schudłam całe 12 kg, lecz dostałam ją ponieważ chwytałam się wielu diet i niestety nie skutkowały (będąc w gimnazjum moja waga sięgała 75kg). Obecnie ważę 63 kg przy wzroście 168cm, wydaje się normalnie, ale niestety w obwodach nie jest:( w pasie mój obwód wynosi 90 cm, w tali 75, a w biodrach 96. Niestety nie mogę intensywnie ćwiczyć, ponieważ miałam zapalenie żył i powiedziano mi, że niestety nie mogę się przemęczać i muszę zrezygnować ze sportu, zaznaczę, że od dziecka byłam aktywna fizycznie (trenowałam koszykówkę). Chciałabym zasięgnąć porady, jak można schudnąć ok 10 kg i to nie w przeciągu miesiąca, lecz tak do pół roku, i nie chodzi mi głównie o wagę lecz o obwody. Proszę o poradę. Z góry dziękuję.

Witam,

Pani BMI wynosi 22,34.
Pani masa ciała jest prawidłowa.
Jeśli nie może Pani podejmować intensywnych treningów, proszę wykonywać lekkie, nieobciążające, lecz systematyczne ćwiczenia.
Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na abccwiczenia.pl
Warto, aby skonsultowała się Pani z lekarzem, lub fizjoterapeutą, który pomoże dobrać ćwiczenia tak, by nie szkodziły.
Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Musi się Pani kierować zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam