Jak się dobrze i szybko odchudzić ;(

Witam! Mam 15 lat,170cm wzrostu, mężczyzna, 80kg. Chciałbym się zapytać jak mogę szybko schudnąć? Czy jest możliwość abym schudł do wakacji?
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Oczywiście. Jeśli już od dziś zaczniesz zwracać uwagę na to co jesz i zmniejsz swoje nawyki żywieniowe na zdrowe i prawidłowe, a także dołączysz do tego regularny trening, Twoja tkanka tłuszczowa ulegnie zmniejszeniu. Twoja obecna masa ciała wskazuje na nadwagę, jednak ze względu na Twój wiek proporcje między wzrostem a wagą mogą bardzo szybko ulec zmianie. Dlatego nie proponuję Ci stosowania żadnych diet niskokalorycznych, po których byłbyś głodny, Twoje tempo metabolizmu zmniejszyłoby się, a waga niekoniecznie.

Na początek zajrzyj na stronę www.abccwiczanie.pl, gdzie znajdziesz ćwiczenia do wykonywania w domu. Codziennie powinniśmy ćwiczyć około 30-40 minut, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową.. Nie unikaj lekcji wychowania fizycznego, czas wolny spędzaj na sporcie z przyjaciółmi, a nie na telewizji czy komputerze.
Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Przeczytaj też artykuły na temat zdrowego odżywiania, które pomogą Ci uporać się ze zbędnymi kilogramami http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia, http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.

Pozdrawiam.