Jak się odżywiać podczas wykonywania ćwiczeń?

Mam 18 lat, wzrost 160 i waga 65. Ćwicząc 4 miesiące waga ani nie spadła, ani nie czułam się lepiej, ani efektów nie było widać i ciągle tyłam. Próbuję schudnąć,ćwiczenia same nic nie pomagają. Potrzebuję wiedzieć co powinnam jeść kiedy ćwiczę. A jeśli nie ćwiczę też chciała bym wiedzieć co mam jeść i jak liczyć kalorie.

Witaj. Niestety nikt nie jest w stanie opracować optymalnego planu dla osoby, mając tak mało danych. Pamiętaj, że jadłospis musi być dopasowany ściśle do trybu życia każdego z nas. Tylko wtedy jesteśmy w stanie taki jadłospis wdrożyć w życie bez problemów. Dlatego powinnaś rozpocząć współpracę z kimś, komu zaufasz i kto taki plan dla Ciebie opracuje na podstawie zebranego wywiadu. Skoro nie masz efektów przez tak długi okres, to zapewne popełniasz błędy w swoich działaniach. I trzeba je po prostu wyeliminować, poprowadzić Cię do sukcesu :) Jeśli będziesz chętna do współpracy, zapraszam do zapoznania się z moją ofertą Wirtualnego Dietetyka: http://dietacwiczeniaodchudzanie.epicentrumzdrowia.pl/?Itemid=26

Witam, podejrzewam, że Pani sposób żywienia wymaga korekty. Proszę pamiętać, że na efekty odchudzania składa się dieta (70%) oraz aktywność fizyczna (30%).

Witam serdecznie,

Przy ćwiczeniach fizycznych nie liczy się jedynie waga a raczej należałoby się mierzyć w obwodach. Często dzieje się tak że na wadze nie widać różnicy a centymetry spadają. Ćwicząc budujemy mięśnie które są cięższe od tkanki tłuszczowej. Jeżeli nie zauważyła Pani również zmian w obwodach należałoby rzeczywiście przeanalizować swoją dietę która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. W tym momencie posiadam zbyt mało danych na Pani temat aby ustalić konkretny jadłospis. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana indywidualną dietą zachęcam do kontaktu. Na dziś dzień mogę Pani zalecić aby skupiła się Pani na regularności posiłków - 5posiłków w odstępach ok 2,5-3h. Musi Pani też zadbać o odpowiednią ilość płynów w celu nawodnienia organizmu - 1,5-2l czystej wody mineralnej/dzień. Przed treningiem (około 2h przed) powinna Pani zjeść pełnowartościowy posiłek a po treningu dostarczyć węglowodany w celu odbudowy strat glikogenu oraz białko w celu odbudowy włókien mięśniowych. Posiłki okołotreningowe powinny byc ubogie w tłuszcz który zaburza odbudowę glikogenu. Nigdy nie należy ćwiczyć na czczo a po treningu zawsze trzeba zjeść posiłek.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, dieta okołotreningowa jest podstawą, aby waga malała. Prawdopodobnie popełnia Pani błędy żywieniowe, ale aby to ocenić konieczna byłaby rozpiska tego co Pani je. Proszę również pamiętać, że uprawiając sport szybciej zobaczy Pani efekty w centymetrach. Podstawową zasadą jest spożywanie min 1,5l wody dziennie, jedzenie 5-6 regularnych posiłków, odstawienie słodyczy. Prosze pamietac, aby jeść od razu po aktywności fizycznej, ponieważ wtedy metabolizm jest "podkręcony" o 30%. Pozdrawiam, Kamila Ziemann