Jak się samej podniecić?

Problem dotyczy tego, że kiedy dotykam się w miejscach intymnych, jakoś mnie to nie podnieca. Około 5 lat temu zaczęłam się onanizować (o ile to można tak nazwać) kredkami. Wiem, że to głupie, ale można powiedzieć, że byłam wtedy małą dziewczynką i nie wiedziałam jak się do tego zabrać. Dziś tego żałuję, bo nie jestem w stanie samej dotykając się osiągnąć orgazmu. Natomiast, gdy robię to "tymi" rzeczami jest mi bardzo łatwo podniecić się i go uzyskać. Czy jest w tym coś nie tak? Co zrobić, bym osiągała orgazm przez swój dotyk?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Masturbacja w wieku dziecięcym nie jest jeszcze zaburzeniem, staje się nim dopiero gdy się utrwala w życiu dorosłym.

Podawany przez Panią problem, dotyka wielu młodych kobiet. Przyzwyczajenia związane z masturbacją wieku dziecięcego, powodują powstawanie pewnego modelu przeżywania doznań z tym związanych. U Pani model ten uformował się w sposób, którym jedynie masturbacja przy pomocy "przyrządów" daje upragniony efekt. Wytworzenie nowego modelu wywoływania doznań jest bardzo trudny, aczkolwiek możliwy do uzyskania. Ciężko stwierdzić, czy Pani się to uda. Być może potrzebna będzie rozmowa z psychologiem albo lekarzem zajmującym się seksuologią. Prawdopodobnie problem ten będzie miał mniejsze znaczenie,gdy zacznie Pani współżyć z partnerem i prowadzić tzw. zdrowe życie seksualne.
Na drugie pytanie, co robić, by doprowadzić się do orgazmu bez "przyrządowo", bardzo ciężko jest odpowiedzieć. Każda kobieta jest inna, ma inną psychikę, inaczej przeżywa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.