Jaki jest wpływ masturbacji kobiety na jej zdrowie i psychikę?

Witam. Mam 23 lata, jestem kobietą. Od wielu lat masturbuję się, czasami nawet kilka razy dziennie. Nawet będąc w związku wciąż to robiłam. Z mężczyzną nigdy nie osiągnęłam orgazmu. Obawiam się, że masturbacja może spowodować jakieś zakażenie narządów płciowych. Jestem również uzależniona od oglądania filmów pornograficznych. Czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby jak ograniczyć nałóg? Czy może powinnam udać się do psychologa? Jest mi z tym ciężko, czuję się potem obrzydliwie, ale i tak nie potrafię przestać. Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani.

Otóż jest taka szansa, przynajmniej teoreyczna, na przeniesienie zakażenia podczas masturbacji - szczególnie, gdy mówimy o przyrządach "nie przystosowanych do tego celu".

Sądzę natomiast, że Pani problem jest inny. Skoro nigdy nie uzyskała Pani zaspokojenia seksualnego w inny sposób, niż podczas masturbacji oraz gdy odczuwa Pani nieustający jej przymus, oznacza to, że Pani życie seksualne może być nie takie, jak powinno. Dlatego proponuję wizytę u seksuologa, który z Panią o tym porozmawia i zaproponuje rozwiązania problemu.