Jak się skutecznie odchudzać?

Podjadanie w nocy. Jestem 36 letnią kobietą i mamą dwójki dzieci. książę z ostatnim dzieckiem przytyłam bardzo dużo i finalnie niecałe 2 lata po porodzie ważę 101 kg przy wzroście 155 cm. Mam chorobę Hashimoto i niedoczynność tarczycy. Tarczyca jest wyregulowana. Mam również stan przedcukrzycowy na który biorę metformax 500. Od dwóch miesięcy jestem na diecie i schudłam 6 kg. Jadam cztery do pięciu posiłków dziennie jestem cały czas najedzona i jem wszystko. Ale budząc się w nocy mam okropny ból żołądka. taki ścisk jak przy stresie Bądź przy uczuciu bania się. Muszę wtedy wstać zjeść i idę dalej spać. Oczywiście później męczą mnie straszne wyrzuty sumienia. lekarze nie za bardzo chce mi pomóc Widząc mnie Jeden lekarz powiedział że jestem odporna na wysiłek fizyczny. Nie zrobiono mi żadnych badań prócz tych które stwierdzono choroba Hashimoto i niedoczynność tarczycy. Ja wiem że jestem winna temu że jestem taka gruba i Walczę z tym ale w nocy nie jestem w stanie walczyć ponieważ cierpię katusze leżąc w łóżku.

http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to układam też indywidualne diety przez Internet.

Ponadto dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. Kolejne posiłki powinny być zjadane w odstępach około 3h. Nie powinniśmy dopuszczać do wielkiego głodu. W przeciwnym wypadku po powrocie do domu ,,opróżnimy pół lodówki’’. Spożywanie dużych porcji przyczynia się do gwałtownego wydzielaniu insuliny, która sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.
Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne, ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp. Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk