Jak się wysypiać w nocy i mieć dużo energii po przebudzeniu?

Co zrobić by rano wstawać wypoczętym, bez uczucia senności i zamykających się powiek oraz poczucia braku energii?

Kilka rad na początek: spać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu z temperaturą odrobinę niższa niż podczas dnia ( skręcić na noc kaloryfer ), unikać posiłków na 2 godziny przed snem, spać 7-8 godzin w świeżej pościeli, unikać stresu w ciągu dnia, jeść regularne posiłki, nie pić zbyt dużo przed snem ( ale unikać odwodnienia ).