Brak apetytu po przebudzeniu

ZAZWYCZAJ JAK WSTAJE O 7 RANO TO NIE CHCE MI SIĘ JEŚĆ,DZIEŃ W DZIEŃ PIJĘ RANO ZIELONĄ HERBATĘ,A ŚNIADANIA TO ZA BARDZO NIE JADAM,CHYBA ŻE ŚNIADANIE MOŻNA JEŚĆ O 14.00 TO CZYLI 7 GODZIN PO PRZEBUDZENIU

Brak apetytu to wyłącznie Pani przyzwyczajenie, które z odrobiną silnej woli można zmienić. Śniadanie należy zjeść w ciągu godziny od wstania z łóżka. 7 godzin to decydowanie za późno. śniadanie jest najwazniejszym posiłkiem, który zabezpiecza organizm energetycznie i nie należy go pomijać ani jeść za późno.

Jak dzień kończymy, tak zaczynamy dzień następny, a jak zaczynamy dzień, tak dzień kończymy i tak dalej... Organizm się nauczył, że nie ma pierwszego śniadania, więc po co ma sygnalizować głód, skoro to nic nie daje? Z reguły jest tak, że jeżeli nie ma śniadania, to jest sycąca kolacja, a sycąca kolacja daje efekt braku apetytu rano, ponieważ w nocy zmniejsza się wydzielanie soków trawiennych i wszystkie procesy trawienne są spowolnione. Dla organizmu ostatnią rzeczą, o której marzy, po takiej nocnej trawiennej męczarni jest kolejny posiłek. Dlatego też nie ma sygnału głodu. Co więcej, jeżeli organizm nie dostanie swojego śniadania w ciągu jednej godziny od wstania z łóżka, zmienia szlaki metaboliczne i zaczyna spalać tkankę... mięśniową, co doprowadza do zakwaszenia organizmu i spadku apetytu. Należy więc przerwać to błędne koło, im wcześniej, tym lepiej :)