Jak zwalczyć chęć podjadania?

Serdecznie witam mam kilka pytań Jak zwalczyć chęć podjadania ? ,czy suchość w ustach może być na tle nerwowym? , jak zwalczać infekcje wirusowe w domu ?

Możliwych przyczyn jest kilka.
Najczęstsza – zbyt mało zjedliśmy w ciągu dnia, jeśli w czasie od śniadania do kolacji nie dostarczyliśmy organizmowi wszystkiego czego potrzebuje , wieczorem odzywa się apetyt.
Kolacja była o zbyt wczesnej porze w stosunku do tego, o której kładziemy się spać.
Istnieje pogląd , że kolację należy jeść nie później niż o 18-19. Jest to błąd, kolację należy jeść 2 godziny przed snem, przy problemach trawiennych 3 godziny przed snem. Jeśli kładziemy się spać o 24 to kolacja powinna być ok. 21.

Pozdrawiam

Joanna Arciszewska