Nieustanny głód i duży apetyt

Witam serdecznie.Mam 20 lat. Od kilku dni doskwiera mi nieustanny głód. Mam ogromny apetyt. Mimo że zjem kilka bardzo sycących posiłków, nie czuję nasycenia. Czasem żołądek boli jakby z głodu, jakby nie dostał pożywienia. Mam wrażenie, jakby był "dziurawy" lub bez dna. Sama nie wiem, czy coś jest nie tak z żołądkiem, czy z moją psychiką. Ciążę wykluczam, ponieważ nigdy nie współżyłam z chłopakiem. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Dzień dobry,

Przyczyn objadania się i braku uczucia sytości może być kilka:
1. nieregularnie spożywanie posiłków - np.1-2 w ciągu dnia i śniadanie dopiero parę godzin po przebudzeniu,
2. zaprzestanie stosowania diety niskoenergetycznej,
3. organizm chce zgromadzić tkankę tłuszczową na zimę - zrobiło się w ostatnich dnach dość chłodno,
4. zaburzenia/ zmiany hormonalne np. przed miesiączką
5. stres - zajadanie go

Proszę powyższe punkty przeanalizować. Ponadto koniecznie należy wprowadzić 5 posiłków w ciągu dnia o stałych porach, przy czym zawsze należy jeść śniadanie w ciągu 30 minut od wstania z łózka. Proszę nie najadać się do syta. A podczas posiłku pić wodę.
Pozdrawiam

Dr n. med. Aneta KoĹcioĹek

Należy też przeanalizować styl życia i do niego dopasować wartość energetyczną posiłków i ich skład.
Może pani posiłki nie zawierają odpowiednich proporcji składników odżywczych i pomimo dużej ich objętości nie dają uczucia sytości na dłużej.
Radziłabym obliczyć dzienne zapotrzebowanie energetyczne przy obecnej pani aktywności fizycznej, podzielić tę wartość na 5 posiłków (3 większe i 2 mniejsze), opartch na produktach pełnoziarnistych, białku i warzywach i owocach.