Osłabienie, zawroty głowy i drżenie w czasie głodu

Witam mam pytanie odnośnie moich objawów które pojawiają się coraz częściej a mianowicie wstaję rano jem śniadanie i idę do pracy ok godz 10 zaczynam być głodny z upływem czasu głód narasta a ja słabnę i się cały trzęsę jakbym z tydzień nie jadł.Cały się trzęsę jestem osłabiony i mam zawroty głowy.Jak zjem to chwila i objawy mijają.Wiem że moje objawy nie są normalne i nie zawsze mam czas na drugie śniadanie.

Wszystko zależy od tego co Pan zjada na śniadanie i o której ono jest. To o czym Pan pisze to objawy pojawiającego się głodu w organizmie. Należy jak najszybciej dostarczyć energii, czyli spożyć jakiś posiłek. Żeby unikać takich sytuacji powinien Pan zjadać bardziej obfite śniadanie (białko pochodzenia mlecznego przedłuży u Pana uczucie sytości, a odpowiedni tłuszcz np. jajecznica, awokado będzie dłużej się trawił i dłużej Pana organizm będzie "najedzony" i po 3 h zjeść kolejny posiłek. Proszę pamiętać o dostarczaniu wszystkich niezbędnych składników, tzn. węglowodanów, białek i tłuszczów oraz mikro i makroelementów. Jest to istotne, aby organizm był prawidłowo odżywiony i żeby nie pojawiały się sytuacje, o jakich Pan pisze.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam serdecznie,

Zależy czy zjada Pan śniadanie i co się na nie składa. Objawy o których Pan pisze to pojawiający się głód w organizmie, bądź stan hipoglikemii (nagły spadek poziom cukru we krwi, który może być niebezpieczny dla organizmu). Żeby unikać takich sytuacji powinien Pan zjadać bardziej obfite śniadanie - polecam jajecznice, omlety, awokado, tłuste ryby (uczucie sytości pozostanie na dłużej).

Jeśli potrzebuje Pan pomocy w skomponowaniu jadłospisu proszę o kontakt; k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl