Nadmierne uczucie głodu

Odczuwam ciągły głód. Jem i jem i nie czuję się nasycona. Mogę zjeść kilka kotletów a nadal czuję, że nic nie zjadłam. Nawet sycące mleczne produkty jak owsianka nie pomagają. Nigdy nie miałam problemów z wagą. Nadmierne uczucie głodu pojawiło się kilka dni temu. Czy to oznaka jakiejś poważnej choroby? Co zrobić w tym wypadku? Czuję się, jakbym miała "dziurawy żołądek" do którego jedzenie się nie dostaje. Proszę o pomoc. Pozdrawiam..

Witam serdecznie. Napady głodu mogą mieć różne podłoże, aby dowiedzieć się czym są spowodowane trzeba szczegółowo przeanalizować wiele czynników związanych z Pani zdrowiem i stylem życia (m.in aktualny stan odżywienia, występowanie ewentualnych schorzeń). Warto zastanowić się czy nie miała Pani ostatnio stresujących sytuacji, ponieważ często zdarza się tz. "zajadanie" problemów. Po ustąpieniu objawów w niedługim czasie nie powinna mieć Pani większych obaw (chyba, że zaobserwuje Pani inne niepokojące zachowania). Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska