Uczucie głodu 2 godziny po śniadaniu

Witam. Mam 21 lat, 1.85m, 69kg. Codziennie o 6:20 jem śniadanie: 2 kromki chleba pełnoziarnistego ciemnego z 2 plastrami szybki drobiowej lub sera żółtego, sałatą, pomidorem. Do tego jogurt naturalny z otrębami żytnimi i 3 łyżeczkami słonecznika łuskanego. Niestety już o 8 jestem znów głodny. A co najgorsze to żołądek zaczyna się odzywać, burczeć. To jest krępujące. Nie wiem już sam co powinenem jeść. Musiałbym co 1.5h-2h jeść, a w pracy nie mam na to czasu.

Dzień dobry. Objaw głodu rano jest normalny, szczególnie że jest Pan młody i aktywny zawodowo. Aby zapewnić na dłużej uczucie sytości polecam dodawać do jogurtu łyżkę oleju koksowego lub siemienia lnianego ze względu na wysoka zawartość "zdrowych" tłuszczy, o wysokiej kaloryczności. Poza tym proszę starać się nie robić głodówek w pracy. W tym celu polecam zabierać do pracy kanapki z pieczonym schabem/indykiem, tuńczykiem, koktajle owocowe z siemieniem i słonecznikiem oraz orzechy. Spożycie tych produktów nie zajmie Panu dużo czasu za to nasyci na dłużej.