Jak skończyć z masturbacją?

Witam serdzecznie. Mam 25 lat i mam problem z masturbacja. Probuje od niej uciekac ale ciezko jest mi zaprzestac. Nie robie tego juz od 3 dni ale mam w sobie uczucie leku ze nie bede mogl normalnie zyc z kobieta. Robilem to 2, 3 razy w tygodniu, czesto jak widzialem jakas dziewczyne. A teraz juz 3 dzien sie powstrzymuje i mam takie uczucie w sobie ze caly czas sie denerwuje. Nie potrafie normalnie ogladnac tv bo mnie nerwy tluka. Myslalem nawet o tabletkach na nerwy. Prosze o jakakolwiek pomoc.

Dzień dobry!

Odczuwanie napięcia seksualnego jest naturalne. Jeśli nie jest ono zaspokajane przez masturbację lub seks, rodzi nieprzyjemne uczucie frustracji. Masturbacja 2-3 razy w tygodniu nie świadczy (sama w sobie) o uzależnieniu czy niezdrowym zachowaniu. Z jakiego powodu chciałby Pan całkowicie zrezygnować z masturbacji?

Pozdrawiam!