Czy należy powstrzymywać potrzebę masturbacji?

Witam, Mam pytanie dotyczace seksualnosci w zwiazku.zawsze po alkoholu ujawniaja sie pewne moje potrzeby seksualne ktore na co dzien staram sie skrywac. Pobudzaja mnie one do masturbacji ktorej z kolei chce uniknac z racjibze moja partnerka prosila zebym sie wstrzymywal.problem w tym ze ja lubie to robic ale od paru lat juz sie wstrzymuje ale dalej mnie do tego ciagnie.kocham swoja kobiete i nie chce je ranic ale czasami czuje potrzebe ktorej ona mi nie umie zaspokoic.prosze o pomoc.

Dzień dobry!

Masturbacja sama w sobie jest prawidłowym, naturalnym i powszechnym sposobem zaspokojenia potrzeb seksualnym. Także w związku może uzupełniać kontakty seksualne z partnerem/ partnerką.
Myślę jednak, że warto dłużej porozmawiać z psychologiem o tym, dlaczego stara się Pan powstrzymywać od masturbacji? Dlaczego dla Pana partnerki także jest istotne, aby Pan to robił? Dlaczego i jakie są to potrzeby, którym Pan zaprzecza, wypiera je tak, że ujawniają się dopiero pod wpływem alkoholu?
Co chciałby Pan w związku z tym zmienić w swoim życiu?

Pozdrawiam!

Witam. Jeżeli ma Pan jakieś potrzeby seksualne , których osoba, którą Pan kocha, nie jest w stanie zaspokoić i radzi Pan sobie w tej sytuacji przy pomocy masturbacji, to wydaje się to zachowaniem konstruktywnym, sensownym, chroniącym Pana związek i nie ma powodu do życia w poczuciu winy z tego powodu. Pewne samoograniczenie w tej sprawie wydaje się jednak też wskazane aby formy zaspokajania seksualnego możliwe do realizacji dla Państwa obojga zachowały przewagę na tymi, którymi zajmuje się Pan sam.To co wydaje mi się niepokojące w Pana wypowiedzi, to powiązanie realizacji swoich potrzeb z piciem alkoholu. Wydaje mi się,że w związku z tym warto byłoby wybrać się do psychologa seksuologa aby całą sprawę dokładnie omówić z fachowcem.Pozdrawiam