Jak skończyć z uzależnieniem od internetu?

Używam internetu prawie codziennie od 10 lat. Najczęściej jest to 5 godzin dziennie, ale czasami dochodzi nawet do całego dnia. Jak przerwać moje uzależnienie od internetu I za? Czym zapełnić pustkę?

Witam,

Bardzo trudno odpowiedzieć na Pana pytania, tym bardziej przez Internet :)
Wiele z tego co Pan opisuje wskazuje na pełnoobjawowe uzależnienie. Najsensowniej byłoby się udać do Poradni Leczenie Uzależnień (coraz częściej trafiają do nich osoby z uzależnieniami behawioralnymi, a takim jest właśnie uzależnienie od Internetu) i umówić na pierwszą konsultację. Na miejscu z pewnością zostanie Pan objęty wszechstronną opieką i uzyska wyczerpujące informacje na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie
Karolina Kapias
www.strefarozwoju.org.pl