Dzień dobry,
Proszę zacząć od wizyty w gabinecie dentystycznym z kontraktem NFZ (jeśli jest pan ubezpieczony) . W ramach ubezpieczenia może Pan bezpłatnie usunąć korzenie i zęby nie nadające się do leczenia,wyleczyć te,które się nadają i usunąć kamień nazębny,a potem wykonać protezy zębowe .Oczywiście wymaga to kilku wizyt ale na pewno warto! Nie rozumiem,dlaczego lekarz nie miałby się podjąć leczenia...
Pozdrawiam.
Nie istnieje coś takiego jak „złe uzębienie” (badania potwierdzają, że geny w bardzo niewielkim stopniu przekładają się na kondycję zębów i dziąseł), są tylko złe nawyki higieniczne lub unikanie wizyt u specjalisty, co niestety przekłada się na zły stan uzębienia. W Pana przypadku niepokoi fakt, że już w tak młodym wieku wymaga Pan (jak sugeruje opis) zaawansowanego leczenia. Zęby wymagają szczegółowego przeglądu i planu, aby móc stwierdzić dokładnie, co będzie robione. Z pewnością wiele zębów wymagać będzie odbudowy, np. założenia koron, mostów protetycznych czy nawet protezy zębowej (przy znacznych brakach uzębienia). Rozwiązaniem o spektakularnych wynikach jest również technika All-on-4, która polega na tym, że najpierw mocujemy 4 implanty stomatologiczne w strategicznych punktach łuku i na tym „rusztowaniu” odtwarzamy pozostałe grupy zębów. Dzięki takiemu rozwiązaniu oraz w oparciu o technologię 3D oraz wirtualny plan leczenia – dokonujemy metamorfozy uśmiechu. Ta metoda zdaje egzamin w trudnych przypadkach pacjentów, ale niestety jest dość kosztowna. W tej sytuacji doradzam wizytę konsultacyjną, aby najpierw zorientować się u stomatologa, jak wygląda stan uzębienia. Może się bowiem okazać, że zęby wymagają leczenia (w tym leczenia kanałowego), inne zęby lub korzenie wymagają ekstrakcji, a dopiero później można myśleć o odbudowie. Wiele gabinetów oferuje również system płatności ratalnej za usługi stomatologiczne, co w Pana przypadku mogłoby być korzystnym rozwiązaniem, ponieważ koszty rzeczywiście mogą być wysokie.
Warto poszukać takiego stomatologa, który porozmawia z Panem i wszystko dokładnie wyjaśni. Proszę wierzyć, że stomatolodzy niejedno już w gabinetach widzieli i nie będzie Pan zapewne rodzynkiem w tej materii :) Jeśli chcemy odzyskać zdrowy uśmiech nie wystarczy leczenie, wraz z nim muszą się zmienić również nasze nawyki higieniczne. Absolutne minimum to dokładne szczotkowanie zębów 2 razy dziennie przez co najmniej 3 minuty (poprośmy o instrukcję prawidłowego szczotkowania dentystę lub higienistkę stomatologiczną), nitkowanie szczelin międzyzębowych, zdrowa dieta (głównie niska podaż cukrów) oraz regularne min. raz na pół roku przeglądy u stomatologa w celu skontrolowania potencjalnych problemów. Garść porad o tym, jak dbać o swoje zęby znajdzie Pan w poradniku dla pacjentów pt. Bądź bystry u dentysty :)
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Co mogę zrobić moimi zębami po ciąży? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Jak najlepiej dbać o zęby, kiedy pali się papierosy? – odpowiada Lek. dent. Łukasz Wojszwiłło
- Jak wreszcie zadbać o swoje zęby? – odpowiada Dr n. med. Diana Kupczyńska
- Czy osoba z ubytkami w zębach powinna wstawić protezę? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Jak myć zęby po pół roku niemycia? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Jaką protezę można wykonać w tej sytuacji? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Jak wyleczyć ogromną ilość kamienia nazębnego? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Odsłonięte szyjki zębowe – odpowiada Lek. dent. Urszula Jarosz-Kajdrys
- Przezroczyste zęby i małe dziurki przy dziąśle – odpowiada Lek. dent. Agata Duda
- Uzupełnienie braków zębowych implantami – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
artykuły
Choroby dziąseł - przyczyny i objawy, paradontoza, leczenie
Problemy z dziąsłami i przyzębia (zwane popularnie
Zęby - budowa szczęki, leczenie kanałowe, protezy, wybielanie
Braki w uzębieniu to uszczerbek na zdrowiu i urodz
Ile kosztuje leczenie zębów i o czym muszą wiedzieć pacjenci?
Zabiegi dentystyczne są czymś, czego obawia się wi