Jak sobie pomóc przy kontuzji?

Witam. Zgłaszam się z uprzejmą prośbą o pomoc, ponieważ nęka mnie kontuzja. Gram w piłkę i prawdopodobnie z przeciążenia zrobił mi się obrzęk 2cm nad guzem piętowym oraz ból podczas zginania piętowego (wnioskuje że to zapalenie ścięgna achillesa). Byłem u fizjoterapeuty, lecz zalecił tylko odpoczynek parę dni, zimne okłady oraz delikatne ćwiczenia. Mija 2 tygodnie od niefortunnego zdarzenia, a ja dalej mam obrzęk oraz nie mogę włożyć korków na nogi bo mnie uciskają. Jak sobie pomóc?

UD lub jonoforeza, laser, fala uderzeniowa.
Zapiętki do butów. Ograniczenie treningów.
W razie przedłużającego się zapalenia do rozważenia ostrzyknięcie ścięgna autogennymi czynnikami wzrostowymi.

Dzień dobry,

Wystąpił u Pana wtórny obrzęk limfatyczny, który jest wynikiem uszkodzenia naczyń na wskutek kontuzji. Zalecam drenaż limfatyczny, w którym za pomocą rąk terapeuty lub innych urządzeń do tego celu przeznaczonych usprawniane jest krążenie limfy, następuje odżywienie i dotlenienie tkanek, a w konsekwencji likwidacja obrzęków.

Pozdrawiam