Jak sobie pomóc przy przepuklinie na odcinku szyjnym?

Mam 56 lat. 6 lat temu mialam przepukline na odcinku szyjnym ktora zostala zoperowana , od stycZnia tego roku odczuwam ucisk przy lopatce lewa reka , tak jak by pulsowanie. W rezinansie wyszlo ze ma osteofity. Problem nasila sie w momencie gdy ide spac , kazdy dzwiek powoduje u mnie trzaskanie w glowie , gdy uslysze glosniejszy dzwiek mam wrazenie jak by cale nerwy w moim ciele sie trzesly, ostatnio bralam amitriptylini vp ale odstawilam gdyz zle sie czulam . Jak pomocsobie bardzo mnie to meczy

Nie wiemy co jest przyczyną dolegliwości. Czy osteofity, czy dysk. Sytuacja wymaga diagnostyki różnicowej. Proszę poszukać fizjoterapeuty pracującego według standardów metody McKenziego blisko miejsca zamieszkania. Pozdrawiam.