Jak sobie pomóc w przypadku takich zaburzeń?

Dzień dobry, mam pytania na początku stycznia tego roku miałem incydent leżąc serce walilo mi jak szalone, później były urodziny córki i się zdenerwowałem że wszyscy goście czekają do ostatnich minut musiałem po wszystkich jechać i jadąc samochodem poczucie ciepła i serce mi walilo, później już miałem problem ze spaniem i wzielebm nedal 5mg pół tabletki bo puls miałem ponad 100, obecnie biorę nedal5mg 1 rano, miałem 3 sytuację w których miałem uczucie ciepła i musiałem iść do toalety, miałem 3 noce w styczniu wogle nie przespane. Zrobiono mi eho, holter badania krwi wszystko ok. Do psychiatrii poszedłem stwierdził zaburzenia lękowe dostałem aciprex 10mg przez 8dni pół tabletki później cała tabletkę 1 wieczorem od 15 marca biorę 2 tabletki bo byłem na wizycie u lekarza i mówię że czuję pierścień w głowie ucho prawe mnie czasem boli i policzki mam czerwone spać nie mogę biorę apo zolpin 10mg pół tabletki na noc po czym śpię, zasnąć bez tabletki próbuje sam zasnąć lecz nic z tego mecze się i nic patrzę na zegarek a rano do pracy. Lekarz powiedział mi że to nerwiczka. Psycholog mówił mi że muszę się nauczyć z nią żyć. Tylko czy przyjdzie taki okres że sam zasnę?? I będę zmęczony i padne? Przyznam że miałem jedna sytuację gdy wszystko mi puścilo i poczułem zmęczenie i zasnęłem.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Proszę Pana, ma Pan ataki lękowe i nie wiadomo co jeszcze. Potrzebuje Pan konkretniejszej diagnozy i odpowiednio dobranych procedur terapeutycznych.Terapia poznawczo behawioralna . Tak zaśnie Pan ale leki raczej średnio pomogą.
To jest powszechne w terapii i nie jest skomplikowane.
Powodzenia!

Dzień Dobry Panu :)

Zachęcałabym Pana, by rozważył Pan terapię pod okiem Psychologa/Terapeuty poznawczo-behawioralnego (równolegle z zaleconą farmakoterapią) co byłoby dla Pana efektywną/komplementarną formą terapii.

Serdeczności oraz radości Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605