Zaburzenia lękowo-somatyczne a odpowiednia terapia

Dzień Dobry, Mam 24 lata i od 5 lat zmagam się z zaburzeniami lękowo-somatycznymi. Jestem pod stałą opiekom psychiatry (biorę lek Seroxat półtorej tabletki dziennie). Psychiatra doradził, aby udał się na terapię poznawczo-behawioralną w trakcie której zacznę stopniowo odstawiać leki. Chciałbym zapytać, czy taka terapia jest skuteczna? Chciałbym również prosić o informację gdzie mogę znaleźć dobrego psychologa, który poprowadzi terapię. Pozdrawiam,

Witam Pana,

Metodą z wyboru w terapii zaburzeń lękowych pozostaje psychoterapia. Leki działają jedynie objawowo i znoszą lęk.Nnatomiast w czasie psychoterapii poznawczo-behawioralnej pracuje się nad dysfunkcyjnymi schematami poznawczymi, które prowadzą do ujawniania się objawów lęku. Jeśli chciałby Pan leczyć się w ramach NFZ, wtedy może Pan skorzystać z pomocy Centrum Psychoterapii przy ul. Dolnej 42 (potrzebne skierowanie od psychiatry). W innym przypadku psychiatra powinien skierować Pana do odpowiedniego terapeuty, lub ośrodka z któym współpracuje. Psychiatra prowadzący powinien też doradzić Panu czy lepsza w Pana przypadku byłaby terapia grupowa czy indywidualna. Ja nie znam wszystkich uwarunkowań zdrowotnych i psychologicznych, które doprowadziły do Pana dysfunkcji.

Pozdrawiam!

Life Flou Therapy jest szybszaskuteczniejsza.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza