Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Fobia społeczna a terapia przez internet

witam. mam 26lat. Od 5 lat przebywam za granicą. W grudniu bylam u psychiatry, który stwierdził u mnie fobie społeczną , nerwice lękową i przepisal escitalopram actavis. Jednak chciałabym spróbowac terapie psychoterapię przez internet. Gdzie znalezc psychiatrę by poprowadził ze mną psychoterapię poznawczo-behawioralna. Bo taka według mojego lekarza być może pomoglaby mi w zwalczaniu nerwicy , fobii społecznej. proszę o kontakt
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Witam, owszem jest możliwe przeprowadzenie terapii przez internet, natomiast warto odróżnić psychiatrę (to lekarz, który diagnozuje i ma uprawnienia do wystawiania recept) od psychoterapeuty, który jest w stanie zrealizować psychoterapię. Czyli musiałaby pani (według tego, co pani pisze), znaleźć lekarza, który na dodatek ma doświadczenie terapeutyczne i zgodzi się na przeprowadzenie terapii w tej formie. To może być trudne. Znam sporo psychologów i psychoterapeutów, którzy korzystają z internetu pomagając swoim pacjentom, być może jest też taki psychiatra. Tak czy siak, zastanowiłabym się nad podjęciem terapii w realu, bo internet z definicji ogranicza możliwość kontaktu. A to właśnie kontaktu (fobia społeczna) się pani obawia. Terapia internetowa może objawy utrwalić, nie ułatwiając pracy nad nimi.

0

Dzień dobry,
Bardzo mi przykro, ale psychoterapia poznawczo-behawioralna przez internet wydaje mi się niemożliwa. Proszę zebrać się na odwagę i poszukać psychiatry, psychoterapeuty, działajacego w realu.
Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy