Fobia społeczna a poczucie samotności

Mam pytanie do ludzi którzy mają doświadczenie z chorymi na fobie społeczną itp.Czy da sie chociaż częsciowo z tego wyjść?. Dziś wieczór, a ja siedze i..pije.Właśnie wieczorami odczuwam samotność,im starszy tym gorzej bo wiekszość zakłada rodziny itd.Czekam na sensowną pomoc dziękuje..

Witam,
trudności w nawiązywaniu relacji z osobami w otoczeniu, w tym również fobie społeczne, jak najbardziej podlegają leczeniu. Niestety najczęściej trudno jest z takim zaburzeniem poradzić sobie samodzielnie. Z tego względu zachęcam Pana do kontaktu ze specjalistą. W zależności od nasilenia objawów może się Pan udać do lekarza psychiatry lub psychoterapeuty. Z pomocy można skorzystać zarówno prywatnie, jak i w ramach refundacji z NFZ (przez Poradnie Zdrowia Psychicznego). Odnośnie terapii, wyniki badań pokazują, iż w przypadku zaburzeń o podłożu lękowym (fobii) najbardziej skuteczna jest terapia poznawczo-behawioralna. Zachęcam do udania się na konsultacje ze specjalistą, gdyż stosowne oddziaływania mogą znacznie złagodzić Pana trudności.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam,

dolegliwości które Pan opisuje, rzeczywiście są dokuczliwe i utrudniają codzienne życie.
Fobię można z powodzeniem leczyć!
Polecam Panu kontakt ze specjalistą psychoterapeutą z rejonowej poradni zdrowia psychicznego. Proszę nie zwlekać i poszukać pomocy, pierwszy krok już Pan zrobił zamieszczając swój list na portalu, proszę teraz zrobić kolejny...
życzę powodzenia!

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

W większości przypadków fobia społeczna wynika z pewnego rodzaju nieracjonalnych przekonań na temat siebie i innych, które pojawiają się na którymś etapie życia i towarzyszą człowiekowi burząc jego spokój. Przekonania te mogą mieć różne źródła - niską samoocenę, pewność siebie, czy negatywne doświadczenia społeczne...Ale - zawsze są przekonaniami! A skoro tak - można je zmieniać, dzięki czemu można z powodzeniem pozbyć się fobii społecznej. Polecam zatem zgłosić się na spotkanie z psychologiem poznawczo-behawioralnym i podjąć z nim współpracę. Fobii społecznej można się pozbyć - gdy tylko ma się ku temu motywację, a taką Pan ma - czego dowodem jest wpis na tym portalu. Powodzenia.