Jak sobie pomóc z problemem przemiany materii?

Po odstawieniu testosteronu ktory przyjmowalem trenujac..mam problemy z metabolzimem ciala ..kazdego dnia czuje sie inaczej..w ciagu dnia puchne i chudne ..i to samo dzieje sie z nastrojami.Dodam ze nie biore juz kilka miesiecy.Kark i glowa wyglada jak arbuz cialo za to chudnie..a czasami jest ok..miesnie gdy napinam czuje jak z gumy ..nie mam naturalnego bolu przy napieciu..czuje wieczne przemeczenie..

Nie zalecam jednak przyjmowania leków hormonalnych bez zalecenia lekarskiego. Proponuję wizytę u endokrynologa i ustalenia koniecznych badań, ewentualnie zdiagnozowanie źródła dolegliwości.
Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Nagłe odstawienie testosteronu wiąże się z różnymi skutkami ubocznymi, które prawdopodobnie właśnie Pan odczuwa. Sięgając po syntetyczny testosteron organizm zmniejsza wydzielanie naturalnego i potrzebuje czasu, by unormować jego poziom (może trwać to kilka miesięcy). Proszę nie sięgać po syntetyczny testosteron, a udać się do lekarza endokrynologa.
Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto przeczytać również:
Dieta na masę – najpopularniejsza dieta sportowców
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-na-mase-najpopularniejsza-dieta-sportowcow.html?c=9