Jak sobie poradzić z biegunkami i zaparciami?

Dzień Dobry ! Borykam się z dietą i nie wiem jak sobie poradzić z zaparciami lub biegunkami na zmianę co często uniemożliwia mi pracę na linii montażowej . Jestem po usunięciu woreczka żółciowego ponad 20 lat , dwukrotnym ostrym zapaleniu trzustki - pierwsze dziesięć lat temu , ostatnio od trzech lat mam przewlekle zapalenie błony śluzowej żołądka z przepukliną rozworu przełyku . Mam ciągłe bóle głowy , mdłości poranne , bóle brzucha , odbijanie się . Proszę o podpowiedź odnośnie diety . Diękuję

Na pewno w tej sprawie musi wypowiedzieć się bezpośrednio gastroenterolog i dietetyk. Schorzenia ma Pani liczne i pewne diety mogą wzajemnie się wykluczać dlatego dieta musi być ścisłe ustalona najlepiej przez profesjonalnego dietetyka (z uwzględnieniem dodatkowych parametrów jak np. waga ciała, stopień podstawowej przemiany materii, praca). W ramach porady internetowej odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa.