Jak sobie poradzić z leczeniem alkoholizmem?

Witam! Mam naimie Tomek i jestem alkoholikiem od okolo 25 lat a mam 43 lata. Jestem w abstynencji od 17 dni po okolo rocznym ciągu. Wedlug zalecenia lekarza zazywam Asertin, i mialem tez Chlorprotixen 50 jaki odstawilem, tak mi bylo zle po nich. Mam tez prawdopodobnie dosc gleboka depresje. Wizyte u terapeuty mam dopiero 29 lipca. Mieszkam na wsi i na dodatek nie bardzo jak mam z dojazdem do miasta. Pytanie jak moge sobie radzic z ZZA i depresja poza lekami do czasu wizyty?

Witam,
Może proszę spróbować zalogować się na Fb na "Przyjaciele Bila W", tam spotykają się i rozmawiają ze sobą ludzie, którzy mają problem z utrzymaniem abstynencji.
Pozdrawiam

Witam Pana. Utrzymanie abstynencji to kluczowy warunek do podjęcia terapii uzależnienia od alkoholu (mam nadzieję, że odpowiedni specjalista postawił w tej sprawie już diagnozę). Jednak bez odpowiedniego wsparcia i "narzędzi", których dostarcza profesjonalna terapia utrzymanie abstynencji może być bardzo trudne. Nie wiem na jaki tryb leczenia Pan się zdecydował. Po terminie wizyty u terapeuty mogę się domyślać, że może to być leczenie ambulatoryjne. Jeśli tak jest to z uwagi na odległość o której Pan napisał i dostępność proszę rozważyć leczenie stacjonarne w Warszawie. Wymaga ono przeorganizowania dotychczasowych zajęć by móc przebywać przez kilka tygodni w ośrodku i skupić się na terapii. Może to być jednak ważna inwestycja w trzeźwe życie . Doraźnie mogą być pomocne mittingi Anonimowych Alkoholików, które odbywają się w różnych miejscach o różnej porze 7 dni w tygodniu. To bardzo ważne by Pana decyzja o trzeźwym życiu została należycie wzmocniona. Pozdrawiam Pana