Jak sobie poradzić po odejściu żony?

Mam 60 lat .Dwa lata temu po30 latach straciłem pracę ,otworzyłem z kolegą z dawnej pracy firmę o tym samym profilu . Walczyłem z chorobą alkoholową dałem radę(0d 6 lat pełna abstynencja ) , dałem radę papierosom , pokonałem raka prostaty i wiele innych chorób . W dziesięć tygodni zrzuciłem 17 kg do celu jeszcze 10 . Nie daję rady z samotnością , samooceną no i rzuciła mnie dwa tygodnie temu żona 36 lat po ślubie i teraz przestałem sobie radzić .Nadmienię że nie mam przyjaciół zawsze było picie prca dom a teraz w tzrzeżwym życiu zostałem sam .36lat małżeństwa co robić emocje mnie wykończą.

Witam Pana,

zachęcam do podjęcia pomocy specjalistycznej, wsparcia psychoterapeutycznego. Zdarzają się takie przypadki, wśród małżeństw, które zmagają się z "jakimś problemem" kilkadziesiąt lat, w momencie, kiedy udaje się pokonać kryzys, związek się rozpada i to jest zastanawiające, zależność pomiędzy osobami borykającymi się z problemem? Widocznie w trzeźwym życiu inaczej Pan funkcjonuje i dokonują się wokół Pana takie zmiany, których pewnie się Pan nie spodziewał, w związku z tym, zachęcam Pana do skorzystania z pomocy specjalistycznej, psychologicznej/psychoterapeutycznej.
Pozdrawiam serdecznie