Żona odeszła do innego

Witam. Po 4 miesiącach małżeństwa i ogólnie 4,5 w związku, moja żona zakochała się w innym. Gdy się wyprowadzałem, nie odczuwała żadnych emocji, była szczęśliwa. Od listopada żona zaczęła brać psychotropy i się zmieniła. Nie dawała znaku, że jest tak tragicznie w naszym związku. Dowiedziałem się o tym przypadkiem, przeczytałem jej smsy, wtedy wyprowadziłem się 1 raz, ale wróciłem i prosiłem żeby zerwała z nim kontakt, niestety tego nie zrobiła, on był na 1 miejscu... Nie daję rady psychicznie...

Dzień dobry. Wyobrażam sobie, jak jest Panu ciężko. Niedawno założył Pan rodzinę i planował przyszłe, wspólne życie a teraz... ciężko mi jednocześnie przyjąć iż po 4 miesiącach bycia razem może być tragicznie. Bardzo szybko nastąpiła zmiana, z tego co Pan pisze. Nie wiadomo w jakim stopniu przyczyniły się do tego leki, być może one poprawiły stan jej zdrowia na tyle, że była w stanie podjąć decyzję. Nie wiem co jest po jej stronie. Warto w tej trudnej sytuacji zastanowić się co jest po Pańskiej. Co Pan uważał na temat waszego związku, czy według Pana był udany, satysfakcjonujący. Co sprawiło, że właśnie tą kobietę wybrał Pan na żonę. Jak Pan się do niej odnosił, jak ją traktował. Mam bardzo dużo pytań w odpowiedzi na Pana wiadomość. Odpowiedzi ma Pan. Jeśli samemu jest Panu trudno zachęcam do rozmowy z kimś - przyjacielem, kolegą, w ostateczności z psychologiem.
Agnieszka Lipińska

Zachęcam Pana do podjęcia konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą. Nie tylko udzieli wsparcia, pomoże zrozumieć chorobę żony, ale także pomoże poradzić z obecną sytuacją rozstania i emocji z tym związanych.