Jak sprawdzić czy nie jestem zarażona mięczakiem zakaźnym?

U mojego partnera, zdiagnozowano mięczaka zakaźnego. Chciałabym być pewna, że nie jestem zarażona, ani nie jestem nosicielką tego wirusa. Jak to sprawdzić? Istnieje podejrzenie że zdradziłam partnera bo mu lekarz powiedział że zmiany u niego na podbrzuszu świadczą o zakażeniu drogą płciową a ja nie miałam innych partnerów ani on? Nie mam żadnych objawów. Ewa M.

Jeśli nie ma Pani żadnych objawów typu grudki/ krostki ani innych zmian na skórze, to najprawdopodobniej nie jest Pani zakażona wirusem. Pozdrawiam!

Mięczakiem bardzo często zarażają się dzieci w wieku przedszkolnym a ciężko podejrzewać je o coś więcej niż zwykły kontakt z rówieśnikami :)
Proszę uspokoić partnera, to nie jest dowodem zdrady a z drugiej strony musicie się Państwo leczyć razem ponieważ nawzajem możecie się zarażać ciągle.