Jak sprawdzić po 2 latach czy osoba mogła być zgwałcona kiedy nic nie pamięta?

Czy to był gwałt? 2 lata temu poszłam na imprezę ze znajomymi i mój dobry kolega miał mnie przenocować. Byłam strasznie napita i pamiętam tylko urywki. Jednak pamiętam tylko jak on na mnie leżał i potem znowu nic. Rano się obudziłam on już leżał w innym łóżku jak byłam naga i pościel była we krwi( chodź nie byłam dziewica) wyszłam z jego domu i od tamtej pory nie mamy ze sobą kontaktu. Czy on mnie zgwałcił? Nie pamiętam niczego i od tamtej pory czasami jak sobie o tym przypominam to płacze.

Szanowna Pani,
Niestety, po tak długim czasie trudno fizycznie zweryfikować czy gwałt rzeczywiście zaszedł. Opisywana przez Panią sytuacja jest bardzo dramatyczna i budzi trudne emocje; wyobrażam sobie jak trudno jest Pani wracać do tego wspomnienia.
Niezależnie od tego, czy rzeczywiście doszło do penetracji czy nie, z Pani opisu wynika, że doszło do nadużycia. Kolega nie miał prawa leżeć na Pani bez Pani zgody! Widok krwi na łóżku po przebudzeniu musiał także być bardzo przykry. Nawet po 2 latach warto poradzić sobie z tymi trudnymi wspomnieniami. Zdecydowanie zalecam poszukanie wsparcia specjalisty - psychologa lub psychoterapeuty. Rozmowa z nim pozwoli Pani poradzić sobie z trudnymi emocjami, które z pewnością tamta sytuacja w Pani zostawiła; odzyska Pani poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości. Nie jest także wykluczone, że w trakcie rozmowy ze specjalistą obudzą się w Pani jakieś wspomnienia i zyska Pani nowe zrozumienie zaistniałych wydarzeń. Zachęcam do poszukania dla siebie pomocy i życzę powodzenia.