Cepan na blizny

Witam, mam pytanie odnośnie stosowania maści Cepan na blizny. Na początku listopada miałam usuwane dość duże znamię. Na szczęście rana ładnie się zagoiła, a ja chcąc uniknąć dużej i widocznej blizny na ciele, zaraz po jej powstaniu zaczęłam stosowanie kremu Cepan raz dziennie na noc. Słyszałam o nim bardzo dobre opinie i pokładałam w nim duże nadzieje, ale niestety mam wrażenie, że po pierwszym tygodniu stosowania rana stała się bardziej czerwona niż wcześniej. Po zagojeniu blizna była różowa, teraz jest mocno czerwona. Chciałabym wiedzieć, czy jest to normalne w procesie gojenia się rany i czy to możliwe, że za wcześnie rozpoczęłam stosowanie preparatu? Może powinnam się wstrzymać? Czy jest możliwość, że któryś ze składników kremu Cepan mnie uczulił? Bardzo proszę o podpowiedź co powinnam zrobić i czy skonsultować to z lekarzem.

Samoleczenie powinno się rozpocząć na ok. 14-21 dni po zabiegu chirurgicznym lub po urazie - kiedy rana zdąży się już zagoić.Blizna pozabiegowa podczas gojenia się rany przechodzi fazę zapalną. W tym czasie może być zaczerwieniona, zbyt gruba.Po upływie sześciu tygodni reakcja zapalna jest najsilniejsza, a potem stopniowo ustępuje. W ocenie procesu gojenia pomoże Pani kosmetolog lub dermatolog.