Jak stosować chemioterapię u osoby uzależnionej od alkoholu?

Witam , mam bardzo wielki problem , nie mam pojęcia co robić , moja mama zachorowała na raka piersi , guz został wycięty ona przeszła chemie , lecz jest też inny problem , jest ona alkoholiczką , pierwsze chemie przyjęła , nie piła lecz ostatniej dawki jescze nie przyjęła a miało być to około miesiąc temu , nie wiem co mam robić , ona ciągle pije nie chce rozmawiać , ciągle obiecuje że skontaktuje sie z lekarzem lecz tego nie robi , nie da sie jej nic przetłumaczyć .

Warto poprosić kogoś o wsparcie, inną osobę z otoczenia, której może Pan zaufać na tyle, by o taką pomoc poprosić. Jednocześnie biorąc pod uwagę czy osoba ta będzie potrafiła sprostać takiej rozmowie/sytuacji. Oznacza to, że będzie również osobą ważną, znaczącą, autorytetem dla pańskiej mamy. Ktoś z rodziny, przyjaciół, znajomych? Ważne, aby się przygotować do tego, że dla mamy to nie będzie łatwa sytuacja, więc należałoby taką interwencję zacząć od uspokojenia jej, że działanie zostaje podjęte również dla jej dobra, ale nie tylko. Warto wyjaśnić jej swój punkt widzenia, ale zadbać o to, żeby głównym przesłaniem było znalezienie rozwiązań a nie czynienie wyrzutów. Innym rozwiązaniem, które polecam niezależnie od pierwszej propozycji jest znalezienie miejsca, placówki (jest wiele miejsc, które świadczą usługi także bezpłatnie) oferującej pomoc psychologiczną dla Pana. Sytuacja, którą Pan opisuje jest bardzo obciążająca i profesjonalne wsparcie pozwoli Panu sprostać wyzwaniu, z którym niewiele osób jest w stanie poradzić sobie samodzielnie. Proszę szukać do skutku z myślą o stałym wsparciu na czas choroby mamy. Pracuję z opiekunami/bliskimi osób chorujących onkologicznie i widzę jak wiele im to daje. Uważam to wręcz za niezbędny element. Pozdrawiam serdecznie.