Badania krwi - AIAT

AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Chloramphenicol w postaci maści o stężeniu substancji aktywnej 1% to antybiotyk o działaniu m.in. bakteriostatycznym, który stosuje się w bakteryjnych, ropnych chorobach skóry, oczu czy uszu w przypadku braku odpowiedzi na leczenie innymi antybiotykami.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-antybiotykow.

Stosowanie miejscowe nie jest obarczone takim ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych, jak w przypadku stosowania w pozostałych postaciach, natomiast istnieje szereg przeciwwskazań – w tym ciąża, wiek nastoletni, choroby wątroby i szpiku kostnego – które wykluczają możliwość stosowania tego antybiotyku.

Wpływ na organizm chloramfenikolu, poza działaniem bakteriostatycznym na określone patogeny, to zaburzenia syntezy witaminy K. Dlatego też pacjenci, którzy przyjmują leki przeciwzakrzepowe, powinni być pod stałą opieką lekarza – wskazane kontrolowanie czasu protrombinowego.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenia-i-zakazenia-powiek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy