Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Vipsogal to maść zawierająca kortykosterydy i antybiotyki – jest produktem złożonym stosowanym w leczeniu schorzeń dermatologicznych, w tym łuszczycy. Dwa ze składników są glikokortykosteroidami o działaniu przeciwzapalnym. Jego oddziaływanie na organizmu opisuje ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/glikokortykosteroidy-rola-w-organizmie-choroby-leki-efekty-uboczne.

Gentamycyna z kolei jest antybiotykiem, który ma działanie bakteriobójcze. Wraz z kwasem acetylosalicylowym oraz fluocynonidem i betametazonem ma za zadanie łagodzić dolegliwości skórne – przyspiesza gojenie, niweluje stany zapalne, zmniejsza suchość, podrażnienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy