Jak uchronić chłopaka od powrotu do uzależnienia od komputera?

Mój chłopak jest uzależniony od komputera. Odkąd jest ze mną zaczął się zmieniać i można powiedzieć, że ja go tak jakby odciągam od swojego nałogu. Przeglądałam internet i nie ma powiedziane co konkretnie trzeba zrobić w takim wypadku, podobno to zależy od przypadku. Obawiam się, że on znowu powróci do swojego wcześniejszego stanu. Co robić? Co mam począć?

Warto zachęcić chłopaka do rozpoczęcia psychoterapii. Przyjrzenie się przyczynom nieradzenia sobie emocjonalnego, które spowodowało uzależnienie pomoże w nauczeniu się adaptacyjnych metod regulowania emocji, a tym samym uchroni przed nawrotem.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza