Sposoby leczenia uzależnienia od dopalaczy

Witam mój chłopak jest uzależniony od dopalaczy. Chce się leczyć ale nie psychotropami jakie przepisała mi pani psycholog. Szukamy pomocy, co możemy zrobić , na terapie czyli rozmowe nie chce chodzić mówi że wystarczy mu rozmowa ze mna czy ze swoją matką nie chc słuchac innych uzależnionych. Co dalej możemy szukac co dalej możemy robić nie chce go stracic a jego ćpanie tego świństwa trwa już jakiś rok ja się dowiedziałalam pół roku temu .

Dzień dobry!

Terapia uzależnienia polega właśnie na psychoterapii/ terapii grupowej, niekiedy przy wsparciu farmakologicznym.
Takie są możliwości wyboru, jeśli partner chce i zdecyduje się na leczenie.

Psychoterapia jest złożonym procesem leczenia, a stosowane w niej metody opracowane na podstawie wyników badań i szerokiej wiedzy o ludzkiej psychice i mechanizmach uzależnień.
Obecność bliskich osób i rozmowy z nimi są nieocenionym wsparciem - nie mogą jednak zastąpić terapii i trudno je do niej porównywać.

Pozdrawiam!

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec...co i dlaczego Pani robi.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza