Podejrzenei depresji po rozstaniu z chłopakiem

1.5 roku temu moją szwagierkę (28lat) zostawił chłopak. Bardzo to przeżyła i do tej pory jest źle. Weszła pół roku temu w nowy związek ale nowy chłopak też zakończył związek. Podejrzewam u niej depresję-ciągle płacze nawet w pracy,mówi że nic ją w życiu już nie spotka, ciągle mówi że już sobie nie radzi,że bardzo źle sie czuje.Czy wskazana jest wizyta u psychiatry czy u psychologa i czy ewentualna psychoteriapia jest możliwa na nfz? Czy leki będą bezpieczne przy wykonywaniu odpowiedzialnejpracy?

Szanowna Pani, w takim przypadku najlepiej, aby pani szwagierka udała się do psychoterapeuty. Psychoterapia jest najskuteczniejszą metodą leczenia depresji. Leki dają pozorny efekt, tłumią objawy, ale nie dotykają przyczyny cierpienia. Warto aby zapoznała się Pani z artykułem Miley Karlińskiej-Nehrebeckiej na temat psychoterapii:

http//psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce

W Lublinie mogę polecić gabinet psychoterapii pani Renaty Franczak.

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza